"fresh fruits"

Longan-1x500g
Chilled
Fresh

FRU222

from £1.20 per 100g

Longan-1x500g

Collection: £5.99
Delivery: £6.99
Yellow Mango-1x(5-6)
Popular
Chilled
Fresh

FRU200

from £1.66 each

Yellow Mango-1x(5-6)

Collection: £9.99
Delivery: £10.99
Fresh Lemons-1x15
Chilled
Fresh

VEG899

from £0.37 each

Fresh Lemons-1x15

Collection: £5.49
Delivery: £5.99
Fresh Limes -1x15
Chilled
Fresh

VEG926

from £0.27 each

Fresh Limes -1x15

Collection: £3.99
Delivery: £3.49
Oranges For Eating 1x8
Chilled
Fresh
Vegetarian

FRU159

from £0.31 each

Oranges For Eating 1x8

Collection: £2.49
Delivery: £3.49
Fresh Juicing Oranges 1x15kg
Popular
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU010

from £1.07 per kg

Fresh Juicing Oranges 1x15kg

Collection: £15.99
Delivery: £16.99
Mix & Save - ANY COMBINATION
Fresh Lemons 1x6kg
Popular
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

VEG743

from £1.38 per kg

Fresh Lemons 1x6kg

Collection: £8.99
Any 10+: £8.49
Any 20+: £8.29
Delivery: £9.99
Any 10+: £9.49
Any 20+: £8.99
Fresh Limes-1x4kg
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

VEG753

from £2.75 per kg

Fresh Limes-1x4kg

Collection: £10.99
Delivery: £11.99
Oranges For Eating 1x10kg
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU119

from £1.20 per kg

Oranges For Eating 1x10kg

Collection: £11.99
Delivery: £12.99
Pomegranates 1x10
Popular
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU110

from £1.20 each

Pomegranates 1x10

Collection: £11.99
Delivery: £12.99
Fresh Durian Peeled 4x500g
Chilled
Fresh

FRU205

from £18.37 each

Fresh Durian Peeled 4x500g

Collection: £73.49
Delivery: £75.49
Green Apples -1x10
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU003

from £0.30 each

Green Apples -1x10

Collection: £2.99
Delivery: £3.99
Red Royal Gala Apples 1x10
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU002

from £0.30 each

Red Royal Gala Apples 1x10

Collection: £2.99
Delivery: £3.79
Green Apples 1x12kg
Popular
Chilled
Fresh

FRU161

from £1.42 per kg

Green Apples 1x12kg

Collection: £16.99
Delivery: £17.99
Red Royal Gala Apples 1x12kg
Chilled
Fresh

FRU083

from £1.46 per kg

Red Royal Gala Apples 1x12kg

Collection: £17.49
Delivery: £18.99
Fresh Avocados-1x6
Chilled
Fresh
Vegetarian

FRU130

from £1.08 each

Fresh Avocados-1x6

Collection: £6.49
Delivery: £6.99
Fresh Avocados Ripe and Ready 1x18-20
Chilled

FRU204

from £0.78 each approx

Fresh Avocados Ripe and Ready 1x18-20

Collection: £13.99
Delivery: £14.99
Mix & Save - ANY COMBINATION
Fresh Avocados 1x14-18
Popular
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU103

from £0.72 each approx

Fresh Avocados 1x14-18

Collection: £13.99
Any 10+: £13.49
Any 20+: £12.99
Delivery: £14.99
Any 10+: £14.49
Any 20+: £13.99
Medjool Dates 1x5kg
Popular
Chilled

FRU136

from £5.70 per kg

Medjool Dates 1x5kg

Collection: £28.49
Delivery: £28.99
Medjool Natural Dates (Class I)-1x908g
Chilled

FRU148

from £9.99 per kg

Medjool Natural Dates (Class I)-1x908g

Collection: £8.99
Delivery: £9.99
Green Seedless Grapes 1x1kg
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU092

from £4.99 per kg

Green Seedless Grapes 1x1kg

Collection: £4.99
Delivery: £5.99
Red Seedless Grapes 1x1kg
Popular
Chilled
Fresh
Vegan
Vegetarian

FRU009

from £4.99 per kg

Red Seedless Grapes 1x1kg

Collection: £4.99
Delivery: £5.99
Thai Green Sour Mango 1x1kg
Chilled
Fresh

FRU192

from £12.79 per kg

Thai Green Sour Mango 1x1kg

Collection: £12.79
Delivery: £13.99
Thai Yellow Mango (Nam Dok Mai)- 1x2kg
Chilled
Fresh

FRU193

from £13.50 per kg

Thai Yellow Mango (Nam Dok Mai)- 1x2kg

Collection: £26.99
Delivery: £27.99
Fresh Mangoes 1x6-7
Chilled
Fresh

FRU069

from £1.43 each

Fresh Mangoes 1x6-7

Collection: £9.99
Delivery: £10.99
Pears Conference 1x1.5kg
Chilled
Fresh

FRU018

from £2.99 per kg

Pears Conference 1x1.5kg

Collection: £4.49
Delivery: £4.99
Pineapple 6-8 Pcs Case
Popular
Chilled
Fresh

FRU187

from £2.33 each

Pineapple 6-8 Pcs Case

Collection: £13.99
Delivery: £14.99
Pineapple Approx. 1kg 1x1
Chilled
Fresh

FRU217

from £2.49 each

Pineapple Approx. 1kg 1x1

Collection: £2.49
Delivery: £2.99
Coconut Tip 1x500g
Chilled
Fresh

FRU211

from £10.98 per kg

Coconut Tip 1x500g

Collection: £5.49
Delivery: £6.79
Coconut Tip Shredded 1x500g
Chilled

FRU212

from £11.58 per kg

Coconut Tip Shredded 1x500g

Collection: £5.79
Delivery: £6.99
Mangosteen- 1x500g
Chilled
Fresh

FRU209

from £1.10 per 100g

Mangosteen- 1x500g

Collection: £5.49
Delivery: £6.99
Rambutan- 4x500g
Chilled
Fresh

FRU210

from £4.62 each

Rambutan- 4x500g

Collection: £18.49
Delivery: £19.99
Long Kong- 1x500g
Chilled
Fresh

FRU208

from £0.01 each

Long Kong- 1x500g

Collection: £5.99
Delivery: £6.99
Mix & Save - ANY COMBINATION
Thai Green Papaya 2-3 Pieces Pack Approx 1.6kg
Popular
Chilled
Fresh

FRU194

from £7.18 each

Thai Green Papaya 2-3 Pieces Pack Approx 1.6kg

Collection: £12.99
Any 10+: £12.49
Any 20+: £11.49
Delivery: £14.49
Any 10+: £13.49
Any 20+: £12.49
Radnor Fruits Forest Fruits Tetra Pak 24x200ml
Vegan
Vegetarian

DRN567

from £0.35 each

Radnor Fruits Forest Fruits Tetra Pak 24x200ml

Collection: £8.29
Delivery: £9.59
Mix & Save - ANY COMBINATION
Leicester Bakery Authentic Hand Made 10" Ambient Naan Bread 10x5
Vegan
Vegetarian
United Kingdom

BRE135

from £0.42 each

Leicester Bakery Authentic Hand Made 10" Ambient Naan Bread 10x5

Collection: £22.99
Any 10+: £21.99
Any 20+: £20.99
Delivery: £24.99
Any 10+: £23.99
Any 20+: £21.99
Leicester Bakery Authentic Hand Made 10" Ambient Naan Bread Bag 1x5
Vegan
Vegetarian
United Kingdom

BRE136

from £0.48 each

Leicester Bakery Authentic Hand Made 10" Ambient Naan Bread Bag 1x5

Collection: £2.39
Delivery: £2.99
Mix & Save - ANY COMBINATION
St.Nicholas Mushy Peas Tin 1x2.61kg
Popular
Vegan
Vegetarian
United Kingdom

VEG062

from £1.15 per kg

St.Nicholas Mushy Peas Tin 1x2.61kg

Collection: £5.29
Any 10+: £3.99
Any 20+: £2.99
Delivery: £6.29
Any 10+: £4.99
Any 20+: £3.99
Halal Topside Beef PAD Pack Approx. 4-10kg
Popular
Chilled
Fresh

MEA484

from £11.09 per kg

Halal Topside Beef PAD Pack Approx. 4-10kg

Collection (per kg): £11.09
Delivery (per kg): £11.29
Halal Striploin Steak Pack Approx. 6-7kg
Popular
Chilled
Fresh

MEA485

from £12.99 per kg

Halal Striploin Steak Pack Approx. 6-7kg

Collection (per kg): £12.99
Delivery (per kg): £13.29
Halal UK Lamb Bone In Shoulder Box Approx. 6kg
Chilled
Fresh
Halal
United Kingdom

MEA225

from £9.49 per kg

Halal UK Lamb Bone In Shoulder Box Approx. 6kg

Collection (per kg): £9.49
Delivery (per kg): £9.69
Pork Loin Boneless - Rind On Approx. 7kg
Popular
Chilled
Fresh

POR106

from £3.99 per kg

Pork Loin Boneless - Rind On Approx. 7kg

Collection (per kg): £3.99
Delivery (per kg): £4.29
Pasta Reggia Macaroni Chifferini No:94 1x5kg
Vegan
Vegetarian

PST171

from £1.80 per kg

Pasta Reggia Macaroni Chifferini No:94 1x5kg

Collection: £8.99
Delivery: £10.49
Fresh Halal Mixed Prime and Mid Wings 1x10kg
Chilled
Fresh
Halal

CHI670

from £2.10 per kg

Fresh Halal Mixed Prime and Mid Wings 1x10kg

Collection: £20.99
Delivery: £25.49
DaVinci Gourmet Summer Fruits Puree 1x1L
Vegetarian

ICE277

from £6.99 per litre

DaVinci Gourmet Summer Fruits Puree 1x1L

Collection: £6.99
Delivery: £7.99
Innocent Mangoes & Passion Fruits Smoothie-8x250ml
Chilled
Vegan
Vegetarian
United Kingdom

DRK482

from £1.41 each

Innocent Mangoes & Passion Fruits Smoothie-8x250ml

Collection: £11.29
Delivery: £12.79
Mix & Save - ANY COMBINATION
Innocent Peaches, Passion Fruits & Oranges Smoothie For Kids 16x150ml
Chilled
Vegan
Vegetarian
United Kingdom

DRN531

from £0.62 each

Innocent Peaches, Passion Fruits & Oranges Smoothie For Kids 16x150ml

Collection: £11.99
Any 10+: £10.99
Any 20+: £9.99
Delivery: £13.49
Any 10+: £12.49
Any 20+: £10.99
Radnor Fruits Apple Tetra Pak 24x200ml
Vegan
Vegetarian

DRN565

from £0.35 each

Radnor Fruits Apple Tetra Pak 24x200ml

Collection: £8.29
Delivery: £9.59